دفتر ریاست جمهوری خبر کاریکاتور

دفتر: ریاست جمهوری خبر کاریکاتور

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه بیشترین شانس قبولی کنکوری‌ها در کدام رشته‌هاست؟

رئیس شرکت سنجش با اشاره به اینکه کنکور به کنکور تجربی تبدیل شده است هست، گفت: بیشترین شانس قبولی در رشته انسانی و ریاضی است. 

بیشترین شانس قبولی کنکوری‌ها در کدام رشته‌هاست؟

بیشترین شانس قبولی کنکوری ها در کدام رشته هاست؟

عبارات مهم : ریاضی

رئیس شرکت سنجش با اشاره به اینکه کنکور به کنکور تجربی تبدیل شده است هست، گفت: بیشترین شانس قبولی در رشته انسانی و ریاضی هست.

به گزارش تسنیم، ابراهیم خدایی با اشاره به ظرفیت پذیرش 744 هزار نفر در کنکور 96 اظهار کرد: در گروه علوم ریاضی، 137 هزار داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند و ظرفیت موجود در دانشگاه ها 235 هزار نفر است که این ظرفیت بدون احتساب دانشگاه آزاد است بر همین اساس شانس قبولی در رشته ریاضی 171 درصد است.

بیشترین شانس قبولی کنکوری‌ها در کدام رشته‌هاست؟

وی افزود: در گروه علوم تجربی از میان 518 هزار داوطلب حاضر در جلسه آزمون، 154 هزار ظرفیت در دانشگاه ها وجود دارد و بر همین اساس شانس قبولی 29.8 درصد است.

رئیس شرکت سنجش گفت: در گروه علوم انسانی از تعداد 167 هزار داوطلب حاضر در جلسه آزمون، 310 هزار ظرفیت وجود دارد همچنین در گروه زبان های خارجه 96 هزار نفر داوطلب بودند که 23 هزار ظرفیت وجود دارد.

رئیس شرکت سنجش با اشاره به اینکه کنکور به کنکور تجربی تبدیل شده است هست، گفت: بیشترین شانس قبولی در رشته انسانی و ریاضی است. 

خدایی راجع به زیاد کردن ظرفیت پذیرش دانشجو عنوان کرد: در دانشگاه خبر نور و غیرانتفاعی زیاد کردن ظرفیت داریم ولی در دوره روزانه دانشگاه ها ظرفیت پذیرش 131 هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه 62 درصد داوطلبان در گروه تجربی هستند، گفت: کنکور تبدیل به کنکور علوم تجربی شده است و این یک چالش بزرگ است آیا که داوطلبان با تب قبولی در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در گروه تجربی شرکت می کنند ولی ظرفیت پذیرش در این رشته ها محدود است.

رئیس شرکت سنجش بیان کرد:بسیاری از داوطلبان در گروه علوم تجربی نمی توانند به دانشگاه ها راه یابند در حالیکه اگر در گروه ریاضی یا انسانی داوطلب بودند می توانستند به دانشگاه وارد شوند.

بیشترین شانس قبولی کنکوری‌ها در کدام رشته‌هاست؟

خدایی خاطرنشان کرد: در کنکور 96 حدود 85 درصد از ظرفیت پذیرش به رشته های بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی تخصیص داده شده است داشت.

واژه های کلیدی: ریاضی | داوطلب | کنکور 96 | دانشگاه | داوطلبان | پذیرش دانشجو | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz