دفتر ریاست جمهوری خبر کاریکاتور

دفتر: ریاست جمهوری خبر کاریکاتور

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تصویر العمل شورای نگهبان به اظهارنظرها در مورد عملکرد این نهاد

در پی انتشار بعضی اخبار حاوی گمانه زنی‎ها راجع به عملکرد شورای نگهبان، روابط عمومی این شورا اطلاعیه‌ای صادر کرد. 

تصویر العمل شورای نگهبان به اظهارنظرها در مورد عملکرد این نهاد

تصویر العمل شورای نگهبان به اظهارنظرها در مورد عملکرد این نهاد

عبارات مهم : نگهبان

در پی انتشار بعضی اخبار حاوی گمانه زنی‎ها راجع به عملکرد شورای نگهبان، روابط عمومی این شورا اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان به شرح زیر است:

در پی انتشار بعضی اخبار که حاوی گمانه زنی هایی راجع به نحوه عملکرد شورای نگهبان در مقاطع متفاوت هست، به اطلاع مردم شریف کشور عزیزمان ایران اسلامی می رسد که مواضع نهاد شورای نگهبان صرفا از طریق سخنگوی این شورا و یا اطلاعیه های رسمی اداره کل روابط عمومی اعلام می شود.

تصویر العمل شورای نگهبان به اظهارنظرها در مورد عملکرد این نهاد

***

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور اخیرا در گفت وگویی با اشاره به عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت محمود احمدی نژاد جهت انتخابات ریاست جمهوری دهم با تاکید بر این که «باید ملاک همه در تایید صلاحیت ها در انتخابات ریاست جمهوری نظر شورای نگهبان باشد»، گفته بود که شورای نگهبان در آن وقت سندی به دستش نرسید که بخواهد احمدی نژاد را رد صلاحیت کند و در ادامه مدعی شد: راجع به خاتمی نیز همین اتفاق افتاد. شورای نگهبان دلایل محکمه پسندی نداشت که به مستند آن خاتمی را ردصلاحیت نماید. اعضای شورای نگهبان آن وقت به اتفاق آرا اعتقاد بودند که خاتمی صلاحیت ریاست جمهوری در دوره دوم را ندارد ولی اعتقاد بودند که تایید نکردن او بحرانی را جهت کشور درست می کرد، یعنی تایید خاتمی بد بود و تایید نکردنش جهت کشور بدتر.

در پی انتشار بعضی اخبار حاوی گمانه زنی‎ها راجع به عملکرد شورای نگهبان، روابط عمومی این شورا اطلاعیه‌ای صادر کرد. 

وی با بیان این که «چنین شرایطی جهت احمدی نژاد حاکم نبود» در عین حال گفت: اگر رییس جمهور منتخب را در دوره دوم رد صلاحیت کنند مسئله و ضعف قانونی جهت ادامه کار ایجاد می شد چون شورای نگهبان باید ناظر به وضع موجود نظر دهد. اگر بخواهد رییس جمهور مستقر را ردصلاحیت کند عملا ادامه کارش در هشت ماه باقیمانده تا تحویل به دوره بعدی معنایی نخواهد داشت. از طرف دیگر شورای نگهبان نمی تواند بر اساس آینده نظر دهد. اگر قرار باشد رییس جمهوری برکنار شود باید او را عزل کنند.

واژه های کلیدی: نگهبان | اطلاعیه | رد صلاحیت | روابط عمومی | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz